ETHOS artık yılda iki kez yayınlanacak!

ETHOS: Felsefe ve Toplumsal Bilimlerde Diyaloglar, yayın yaşamına başlayalı yaklaşık üç yıl oldu.Başlangıçta dergimizi yılda dört kez çıkarmak üzere tasarlamıştık. Geçtiğimiz süre içinde, her üç ayda bir yeni sayı çıkarma düşüncemizin bazı sakıncaları olabileceğini gördük. Öncelikle, hakem değerlendirmelerinden yüksek puan almayı başaran nitelikli yazıların yılda dört sayı çıkarmaya yetemeyeceğini gördük. Ardından, her üç ayda bir yeni bir sayı için çalışmanın nasıl da ciddi bir disiplin gerektirdiğini anladık.

Bu deneyimlere dayanarak, yılda iki kez, çok daha titiz çalışarak ve her sayıda çok daha fazla yeni yazı yayımlayarak yola devam etmeye karar verdik.

Yayımlanmakta olan sayımız epeyce gecikerek geldi. Bunun iki nedeni var: Elektronik bir dergi olanın ETHOS'un sayfa yapılarında bazı değişiklikler yapmamız gerekti.Bu değişiklikler tamamlandı. Ayrıca, ETHOS'u yılda iki kez çıkarma kararını bir an önce uygulamaya sokabilmek için, hazırlıkları büyük oranda 2009'da tamamlanan bu sayımızı 2010'da yayıma almayı uygun bulduk.

Gecikmeden dolayı yazar ve okurlarımızdan özür diler, ETHOS'u geliştirme yolundaki katkılarımızı anlayışla karşıladığınız için teşekkür ederiz.

ETHOS Yayın Kurulu

Etiketler